KONST / Litografier / Färglitografi 13767219
nr 1376 7219
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, "Över söders takåsar". Signerad, numrerad 238/360. Motivet: 19x21cm, yttermått inklusive ram: 41x42 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:43:09
300 kr
800 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska